• Ali Ersoy Mahallesi Hurma Sokak No:19/C Siteler/ANKARA
  • yasinsegmen@gmail.com

0535 790 8442

TERAS KAPATMA SİSTEMİ

Teras kapatma sistemleri, hemen her balkon için gerekli ve İstanbul bölgelerinde yaygın şekilde yapmış olduğumuz bir teras kapatma ve balkon pergole uygulaması olarak bilinmektedir. Çatı katı ve dubleks olarak geçen bu noktalarda balkon üzeri kapatma ve çatı katı kapatma olarak bilinmektedir. Genel olarak bizler ölçü alınarak fiyatlandırma yapmaktayız.  Çatı katı balkon üzerini kapatma işleminde kullanılacak olan malzeme ve istenilen teras kapama modelleri, hakkında sizlere detaylı bilgiler verilmektedir.
 

BAŞLANGIÇ OLARAK ANA KÖŞE DİKMELERİ SABİTLENİR. BUNLARLA ÜST AŞIKLARIDA EKLENEREK ÇERÇEVE SİSTEM OLUŞTURULUR. ÇERÇEVE SİSTEM STATİK OLARAK YATAY VE DİKEY YÜKLERİ DENGELİ DAĞITMAKTADIR.SONRA ANA MERTEKLER SABİTLENİR.ANA MERTEKLERİN VAZİFESİ ÜSTEN GELEN MALZEME VE KAR YÜKÜ GİBİ YÜKLERİN EŞİT BİR ŞEKİLDE AŞAĞI DİKMELERE AKTARILMASINI SAĞLAMAKTADIR. ÇATI BU SAYEDE OLDUKÇA EMNİYETLİ OLUR.
 

ANA MERTEKLERDEN SONRA HER MERTEK ARASINA BİR TANE ARA MERTEK ATILIR.ARA MERTEKLER ÜZERİNE GELEN OSB LEVHAYI DESTEKLEMEK İÇİNDİR.
TÜM ÇATI ÜSTÜNÜ ÖRTECEK VE ALTINDA TAVAN OLUŞTURACAK ŞEKİLDE 40 CM ARA İLE KAYITLAR YERLEŞTİRİLİR. BU KAYITLAR HEM ÜZENE GELEN OSB LEVHAYI SABİTLEMEK İÇİN KULLANILACAK OLAN VİDALARA DENK GELİR  HEMDE  ÇATI ÜSTÜNDE TAMİRAT VS. İÇİN ÇIKILDIĞI ZAMAN GÜVENLİK SAĞLAR. BU SON AŞAMA İLE PROFİLLERLE OLUŞTURULAN ÇERÇEVE SİSTEM TAMAMLANMIŞ OLUR.


 

BU AŞAMADAN SONRA PROFİLLER İLE OLUŞTURULAN SİSTEMİN ÇATI KISMI ÖNCE OSB LEVHALAR İLE KAPATILIR.ALTINDAKİ 40 CM ARA İLE YERLEŞTİRİLEN PROFİLLERE MONTELENİR. OSB ÜZERİNE SU YALITIMI İÇİN MEMBRAN SERİLİR. BU AŞAMADA MEMBRAN SERİLMESİNDE DETAYLI BİR UYGULAMA YOLU İZLENİR. MEMBRAN ÜZERİNE ŞINGILLAR SERİLEREK SABİTLENİR VE ÇATI ÜZERİ TAMAMLANMIŞ OLUR.ÇATI ALTINDA İSE KULLANIŞLI VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM İÇİN LAMBRİ İLE KAPATILIR. ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ OLAN TAVAN PROFİLLERİNE SABİTLENİR. İSTEĞE GÖRE AYDINLATMA HAVUZU ŞEKLİNDE DEKORATİF TASARIMLAR OLUŞTURULABİLİR.

Teras Kapatma Detayları

OSB ŞINGIL TERAS KAPATMA

CAM ÇATI TERAS KAPATMA 

AÇILIR TERAS KAPATMA

TERAS SÜRGÜLÜ CAM KAPATMA

TERAS KAPAMA ANKARA, TERAS KAPAMA ÇANKIRI, TERAS KAPATMA ÜCRETSİZ KEŞİF TERAS KAPATMA KIRŞEHİR, TERAS KAPATMA AKYURT , TERAS KAPATMA KEÇİÖREN , TERAS KAPATMA ALACATLI, TERAS KAPATMA HASANOĞLAN, TERAS KAPATMA FİYATI, TERAS KAPATMA HESABI, TERAS KAPATMA FİYAT ALMA, TERAS KAPATMA KEŞİF, TERAF KAPATMA ÜCRETSİZ SERVİS, TERAS KAPATMA SORUNU, TERAS KAPATMA İŞİ, TERAS KAPATMA ANKARA, TERAS KAPATMA UZMAN EKİP 

Online : 1
Bugün Tekil : 130
Bugün Çoğul : 179
Dün Tekil : 146
Dün Çoğul : 289
Toplam Tekil : 285058
Toplam Çoğul : 873549